Besluit van de Vlaamse Regering houdende goedkeuring van overhevelingen, omvormingen, programmatie van structuuronderdelen van het voltijds secundair onderwijs en de programmatie van opleidingen in het deeltijds beroepssecundair onderwijs

  • goedkeuringsdatum
    23 MAART 2012
  • publicatiedatum
    B.S.24/04/2012
  • datum laatste wijziging
    12/11/2012

COORDINATIE

B.Vl.R. 7-9-2012 - B.S. 12-11-2012

De Vlaamse Regering,

Gelet op het decreet van 14 juli 1998 houdende diverse maatregelen met betrekking tot het secundair onderwijs en tot wijziging van het decreet van 25 februari 1997 betreffende het basisonderwijs;

Gelet op het advies van de Vlaamse Onderwijsraad gegeven op 2 februari 2012;

Gelet op het advies van de onderwijsinspectie en AgODi gegeven op 15 februari 2012;

Gelet op het advies van de Inspectie van Financiën gegeven op 12 maart 2012;

Op voorstel van de Vlaamse minister van Onderwijs, Jeugd, Gelijke Kansen en Brussel;

Na beraadslaging,

Besluit :

Artikel 1.

Aan de hierna vermelde instellingen voor het voltijds secundair onderwijs, die al dan niet behoren tot een scholengemeenschap wordt, in toepassing artikel 174 van de codex secundair onderwijs, toelating verleend om de programmatie te doen van :

A. Programmatie van structuuronderdelen van de eerste, tweede of derde graad

1.Instituut Anneessens-Funck Groot Eiland 39 1000 Brussel 3de lj 3de graad : naamloos leerjaar BSO

2. Instituut Anneessens-Funck Groot Eiland 39 1000 Brussel SenSe : Dentaaltechnieken en supra-technieken TSO Studiegebied : Tandtechnieken

3. Instituut Anneessens-Funck Groot Eiland 39 1000 Brussel SenSe : Contactologie en optometrie TSO Studiegebied : Optiek

4. St-Guido-Instituut Dokter Jacobsstraat 67 1070 Anderlecht 2de graad : Bouw BSO Studiegebied : Bouw

5. St-Guido-Instituut Dokter Jacobsstraat 67 1070 Anderlecht 2de graad : Bouwtechnieken TSO Studiegebied : Bouw

6. Sint-Pieterscollege Léon Theodorstraat 167 1090 Jette 3de graad : Grieks-Wiskunde ASO Studiegebied : Algemeen Secundair Onderwijs

7. KTA Jette Léon Theodorstraat 80 1090 Jette 3de graad : Creatie en mode TSO Studiegebied : Mode

8. KTA Jette Léon Theodorstraat 80 1090 Jette 3de lj 3de graad : Modespecialisatie en trendstudie BSO Studiegebied : Mode

9. Don Bosco Technisch Instituut Guldendallaan 90 1150 Sint-Pieters-Woluwe 2de graad : Elektrische installaties BSO Studiegebied : Mechanica-elektriciteit

10. Don Bosco Technisch Instituut Guldendallaan 90 1150 Sint-Pieters-Woluwe 2de graad : Drukken en voorbereiden BSO Studiegebied : Grafische communicatie en media

11. KTA Pro Technica Halle Kluisstraat 1 1500 Halle 3de graad : Elektromechanica TSO Studiegebied : Mechanica-elektriciteit

12. KTA Wemmel Zijp 14 1780 Wemmel 3de graad : Onthaal en recreatie BSO Studiegebied : Toerisme

13. SGN/Lyceum Paardenmarkt Paardenmarkt 94 2000 Antwerpen SenSe : Productie- en procestechnologie TSO Studiegebied : Mechanica-elektriciteit

14. TNA Bovenbouw Londenstraat 4 2000 Antwerpen 2de graad : Elektrische installaties BSO Studiegebied : Mechanica-elektriciteit

15. Leonardo Lyceum/Quellinstraat Quellinstraat 31 2018 Antwerpen 3de graad : Humane wetenschappen ASO Studiegebied : Algemeen Secundair Onderwijs

16. St-Lucas Kunstsecundair Sint-Jozefstraat 35 2018 Antwerpen 3de graad : Industriële kunst KSO Studiegebied : Beeldende kunsten

17. Leonardo Lyceum/SITO 5 VIIde-Olympiadelaan 2 2020 Antwerpen 3de graad : Onthaal en recreatie BSO Studiegebied : Toerisme

18. Leonardo Lyceum/Pestalozzi Jan De Voslei 6 2020 Antwerpen 3de lj 3de graad : Topsport-Sportbegeleider BSO Studiegebied : Sport

19. SGN/Lyceum Linkeroever Gloriantlaan 60 2050 Antwerpen 2de graad : Sportwetenschappen ASO Studiegebied : Algemeen Secundair Onderwijs

20. Instituut Maris Stella/St-Agnes Turnhoutsebaan 226 2140 Borgerhout 3de graad : Economie-moderne talen ASO Studiegebied : Algemeen Secundair Onderwijs

21. Atheneum de Beeltjens Spikdorenveld 22 2260 Westerlo 3de graad : Humane wetenschappen ASO Studiegebied : Algemeen Secundair Onderwijs

22. Atheneum De Vesten Augustijnenlaan 32 2200 Herentals 3de lj 3de graad : Thuis- en bejaardenzorg/Zorgkundige BSO Studiegebied : Personenzorg

23. Atheneum De Vesten Augustijnenlaan 32 2200 Herentals 3de lj 3de graad : Kinderzorg BSO Studiegebied : Personenzorg

24. VTI Spijker Gelmelstraat 62 2320 Hoogstraten 3de lj 3de graad : Kinderzorg BSO Studiegebied : Personenzorg

25. V.I.T.O. Gravin Elisabethlaan 30 2320 Hoogstraten SenSe : Industriële computertechnieken TSO Studiegebied : mechanica-elektriciteit

26. KOGEKA 4 Technische-Schoolstraat 52 2440 Geel SenSe : Industriële onderhoudstechnieken TSO Studiegebied : Mechanica-elektriciteit

27. KTA Da Vinci Monseigneur Cardijnlaan 1 2650 Edegem 3de lj 3de graad : Thuis- en bejaardenzorg/Zorgkundige BSO Studiegebied : Personenzorg

28. Colomaplus BovenBouw 2 Tervuursesteenweg 2 2800 Mechelen 3de graad : Onthaal en recreatie BSO Studiegebied : Toerisme

29. TSM Bovenbouw Jef Denynplein 2 2800 Mechelen SenSe Toegepaste autotechnieken TSO Studiegebied : Auto

30. Vita et Pax College Victor Frislei 18 2900 Schoten 2de graad : Grieks-Latijn ASO Studiegebied : Algemeen Secundair Onderwijs

31. K.A. Erasmusatheneum Hofstraat 14 2910 Essen 3de lj 3de graad : Interieurinrichting BSO Studiegebied : Hout

32. K.A. Erasmusatheneum Hofstraat 14 2910 Essen 3de lj 3de graad : Kinderzorg BSO Studiegebied : Personenzorg

33. GITO Overijse Stationsplein 4 3090 Overijse 2e graad : Houttechnieken TSO Studiegebied : Hout

34. Don Bosco-instituut TSO/BSO Stationsstraat 89 3150 Haacht SenSe : Industriële computertechnieken TSO Studiegebied : Mechanica-Elektriciteit

35. Sted. Instituut voor Technische Beroepen - SIMA Pastoor Dergentlaan 62 A 3200 Aarschot Eerste graad : basisoptie Hotel-voeding

36. KTA III Elfde-Liniestraat 22 3500 Hasselt 2de graad : Brood en Banket TSO Studiegebied : Voeding

37. Sint-Franciscuscollege ASO Minderbroedersstraat 11 3550 Heusden-Zolder 3e graad : Grieks-Latijn ASO Studiegebied : Algemeen Secundair Onderwijs

38. Atheneum Maasland Onderwijsstraat 11 3630 Maasmechelen 3de graad : Ruwbouw BSO Studiegebied : Bouw

39. Technisch Atheneum Campus Van Eyck Burgemeester Philipslaan 19 B 3680 Maaseik 3de lj 3de graad : Kinderzorg BSO Studiegebied : Personenzorg

40. Harlindis en Relindis T.I. Sint-Jansberg B Sint-Jansberg 39 3680 Maaseik 3de graad : Autotechnieken TSO Studiegebied : Auto

41. St-Jozefinstituut Zilverstraat 26 8000 Brugge 3de graad : Onthaal en recreatie BSO Studiegebied : Toerisme

42. KTA Brugge Rijselstraat 7 8200 Brugge 3de graad : Autotechnieken TSO Studiegebied : Auto

43. O.-L.-Vrouwecollege Collegestraat 24 8310 Assebroek 3de graad : Grieks-Latijn ASO Studiegebied : Algemeen Secundair Onderwijs

44. K.A. III Daverlostraat 132 8310 Assebroek 3de lj 3de graad : verkoop en vertegenwoordiging BSO Studiegebied : Handel

45. K.T.A. I Leopold III-laan 1 8400 Oostende SenSe : Productie- en procestechnologie TSO Studiegebied : Mechanica-elektriciteit

46. KTA 2 Ensorinstituut Generaal Jungbluthlaan 4 8400 Oostende 3de lj 3de graad : Publiciteit en Illustratie BSO Studiegebied : Decoratieve technieken

47. Vesaliusinstituut Leffingestraat 1 8400 Oostende SenSe : Orthopedische instrumenten TSO Studiegebied : Orthopedische technieken

48. Vesaliusinstituut Leffingestraat 1 8400 Oostende SenSe : Contactologie-optometrie TSO Studiegebied : Optiek

49. Atlas Atheneum Callaertswalledreef 8 8470 Gistel 2de graad : Houttechnieken TSO Studiegebied : Hout

50. V.T.I. 2 Beekstraat 21 8500 Kortrijk 3de lj 3de graad : Verwarmingsinstallaties BSO Studiegebied : Koeling en warmte

51. Sint-Jan Berchmansmiddenschool Kasteelstraat 12 8580 Avelgem Eerste graad : 1ste leerjaar B

52. KTA Kaaskerkestraat 22 8600 Diksmuide 3de graad : Sociale en technische wetenschappen TSO Studiegebied : Personenzorg

53. Da Vinci Atheneum Moerestraat 20 8680 Koekelare SenSe : Industriële onderhoudstechnieken TSO Studiegebied : Mechanica-elektriciteit Specifiek structuuronderdeel

54. K.A. Westerlaan 69 8790 Waregem 3de graad : Sociale en technische wetenschappen TSO Studiegebied : Personenzorg

55. VTI 2 Toekomststraat 75 8790 Waregem 3de graad : Textiel BSO Studiegebied : Textiel

56. K.A. Groenestraat 170 8800 Roeselare 3de lj 3de graad : Banketbakkerij-chocoladebewerking BSO Studiegebied : Voeding

57. KA III Voskenslaan 60 9000 Gent 3de graad : Grieks-Latijn ASO Studiegebied : Algemeen Secundair Onderwijs

58. KTA Mobi Coupure rechts 312 9000 Gent SenSe : Toegepaste autotechnieken TSO Studiegebied : Auto

59. Prov. Handels- en taalinstituut Henleykaai 83 9000 Gent 3de graad : Onthaal en recreatie BSO Studiegebied : Toerisme

60. KTA-GITO Groenkouter Sint-Baafskouterstraat 129 9040 Gent 3de lj 3de graad Industrieel onderhoud BSO Studiegebied : Mechanica-elektriciteit

61. Onze-Lieve-Vrouw-Presentatie-Instituut Plezantstraat 135 9100 Sint-Niklaas 3de graad : Onthaal en recreatie BSO Studiegebied : Toerisme

62. Vrije Technische Scholen Breedstraat 152 9100 Sint-Niklaas SenSe : Industriële onderhoudstechnieken TSO Studiegebied : Mechanica-elektriciteit

63. VTI Sint-Laurentius Prosper Thuysbaertlaan 1 9160 Lokeren SenSe : Computergestuurde Mechanische Productietechnieken TSO Studiegebied : Mechanica-elektriciteit

64. PTI Hamme Schoolstraat 8 9220 Hamme SenSe Industriële Onderhoudstechnieken TSO Studiegebied : Mechanica-elektriciteit

65. Instituut OLV Secundair Onderwijs Collegestraat 1 9240 Zele 3de lj 3de graad : Kinderzorg BSO Studiegebied : Personenzorg

66. V.T.I. 2 Sinte Annalaan 99 B 9300 Aalst SenSe : Toegepaste autotechnieken TSO Studiegebied : Auto

67. Atheneum Herzele De Tramzate 9 9550 Herzele 3de lj 3de graad : Thuis- en bejaardenzorg/zorgkundige BSO Studiegebied : Personenzorg

68. Vrij Landelijk Instituut Hoogstraat 20 9700 Oudenaarde 3de graad : Natuur- en groentechnische wetenschappen TSO Studiegebied : Land- en Tuinbouw

69. Atheneum Merelbeke Potaardeberg 59 9820 Merelbeke 3de lj 3de graad : Kinderzorg BSO Studiegebied : Personenzorg

70. KA Eeklo Eikelstraat 41 9900 Eeklo Eerste graad : basisoptie Handel

[71. Middelbare Rudolf Steinerschool Vlaanderen Kasteellaan 54 9000 Gent 3e graad : specialisatiejaar Bio-ecologische bouwafwerking bso Studiegebied : Bouw]

B. Omvormingen

1. KTA Wollemarkt Wollemarkt 36 2800 Mechelen derde graad : BSO, specialisatiejaar Specialiteitenrestaurant studiegebied : voeding Omvorming van : derde graad : BSO, 3e leerjaar 3e graad naamloos leerjaar

2. Technicum Gildestraat 22 3800 Sint-Truiden derde graad : BSO, specialisatiejaar Interieurinrichting studiegebied : Hout Omvorming van : derde graad : BSO, specialisatiejaar Restauratie van meubelen

3. KTA - GITO Groenkouter Sint-Baafskouterstraat 129 9040 Gent Derde graad : BSO, Mechanisch onderhoud Studiegebied Mechanica-elektriciteit Omvorming van : derde graad BSO, Werktuigmachines

4. Technisch Heilig Hartinstituut H. Hartlaan 16 3980 Tessenderlo derde graad : BSO, specialisatiejaar Interieurinrichting studiegebied : Hout Omvorming van : derde graad : BSO, specialisatiejaar Stijl- en designmeubelen

5. Provinciaal Handels- en Taalinstituut - Volledig Leerplan Henleykaai 83 9000 Gent derde graad : TSO, se-n-se Immobiliënbeheer studiegebied : Handel Omvorming van : derde graad : se-n-se KMO-administratie

6. Middenschool De Beeldekens Lange Beeldekensstraat 264 2060 Antwerpen Eerste graad : Beroepenveld nijverheid Omvorming van : Beroepenveld metaal

7. Don Bosco Technisch Instituut Salesianenlaan 1 2660 Hoboken derde graad : BSO, specialisatiejaar Interieurinrichting studiegebied : Hout Omvorming van : derde graad : BSO, specialisatiejaar Industriële houtbewerking 8. Instituut Heilig Hart Heuvel 37 2920 Kalmthout derde graad : ASO, Wetenschappen-wiskunde studiegebied ASO Omvorming van : derde graad : ASO, Moderne talen-wetenschappen 9. Vrije Technische Scholen Dekenstraat 3 3000 Leuven derde graad : BSO, specialisatiejaar Interieurinrichting studiegebied : Hout Omvorming van : derde graad : BSO, specialisatiejaar Restauratie van meubelen

10. K.A. Vlieghavenlaan 18 3140 Keerbergen derde graad : ASO, Economie-wetenschappen studiegebied ASO Omvorming van : derde graad : ASO, Economie-Wiskunde

11. K.A. D'Hek Tiensestraat 57 3400 Landen Derde graad : BSO, Mechanisch onderhoud Studiegebied Mechanica-elektriciteit Omvorming van : derde graad BSO, Werktuigmachines

C. Overhevelingen

1. Stedelijk Instituut voor Sierkunsten en Ambachten Cadixstraat 2 2000 Antwerpen Overheveling vestigingsplaats Vuurkruisenlaan naar Stedelijk Handelsinstituut (inst.nr. 111732)

2. Stedelijk Instituut voor Sierkunsten en Ambachten Cadixstraat 2 2000 Antwerpen Overheveling vestigingsplaats Leningstraat 16 Borgerhout naar Stedelijk Handelsinstituut (inst.nr. 111732)

3. Stedelijk Instituut voor Sierkunsten en Ambachten Cadixstraat 2 2000 Antwerpen Overheveling vestigingsplaats Montréalstraat 6, Antwerpen naar Stedelijk Handelsinstituut (inst.nr. 111732)

4. Stedelijk Instituut voor Sierkunsten en Ambachten Cadixstraat 2 2000 Antwerpen Overheveling vestigingsplaats Lange Beeldekensstraat 264 naar De Beeldekens (inst.nr. 29331)

5. Stedelijk Handelsinstituut Vuurkruisenlaan 16 2170 Merksem Overheveling van het studiegebied hout naar SIHA (inst.nr. 110031)

6. Stedelijk Handelsinstituut Vuurkruisenlaan 16 2170 Merksem Overheveling van het studiegebied sport naar Lyceum Linkeroever (inst.nr. 29306)

7. Atlas Atheneum Gistel Callaertswalledreef 8 8470 Gistel Overheveling 1e graad naar Da Vinci Atheneum Koekelare (inst.nr. 42441)

8. Da Vinci Atheneum Moerestraat 20 8680 Koekelare Overheveling studiegebied ASO naar Atlas Atheneum Gistel (inst.nr. 42283)

9. Da Vinci Atheneum Moerestraat 20 8680 Koekelare Overheveling studiegebied handel naar Atlas Atheneum Gistel (inst.nr. 42283)

10. Da Vinci Atheneum Moerestraat 20 8680 Koekelare Overheveling studiegebied hout naar Atlas Atheneum Gistel (inst.nr. 42283)

11. Da Vinci Atheneum Moerestraat 20 8680 Koekelare Overheveling studiegebied mechanica-elektriciteit naar Atlas Atheneum Gistel (inst.nr. 42283)

12. Da Vinci Atheneum Moerestraat 20 8680 Koekelare Overheveling studiegebied personezorg naar Atlas Atheneum Gistel (inst.nr. 42283)

B.Vl.R. 7-9-2012

Art. 2.

Aan de hierna vermelde centra voor deeltijds onderwijs wordt, in toepassing van artikel 20 van het decreet van 10 juli 2008 houdende het stelsel van leren en werken in de Vlaamse Gemeenschap, toelating verleend om de programmatie te doen van volgende opleidingen :

1. CDO Noord Bredastraat 35 2060 Antwerpen Opleiding : Fietshersteller

2. CDO VTI Brugge Boeveriestraat 73 8000 Brugge Opleiding : Hovenier

3. CDO VTI Brugge Boeveriestraat 73 8000 Brugge Opleiding : Hovenier - onderhoud

4. CDO VTI Brugge Boeveriestraat 73 8000 Brugge Opleiding : Hovenier - aanleg

5. CDO HTI Sint Antonius Holstraat 66 9000 Gent Opleiding : Residentieel elektrotechnisch installateur

6. CDO HTI Sint Antonius Holstraat 66 9000 Gent Opleiding : Verzorgende

Art. 3.

De Vlaamse minister, bevoegd voor onderwijs is belast met de uitvoering van dit besluit.