Besluit van de Vlaamse Regering houdende goedkeuring van overhevelingen, omvormingen, programmatie van structuuronderdelen van het voltijds secundair onderwijs en de programmatie van opleidingen in het deeltijds beroeps secundair onderwijs

  • goedkeuringsdatum
    29 maart 2013
  • publicatiedatum
    B.S.15/05/2013
  • datum laatste wijziging
    15/05/2013

De Vlaamse Regering,

Gelet op het decreet van 14 juli 1998 houdende diverse maatregelen met betrekking tot het secundair onderwijs en tot wijziging van het decreet van 25 februari 1997 betreffende het basisonderwijs;

Gelet op het advies van de Vlaamse Onderwijsraad gegeven op 17 januari 2013;

Gelet op het advies van de onderwijsinspectie en AgODi gegeven op 22 februari 2013;

Gelet op het advies van de Inspectie van Financiën gegeven op 19 maart 2013;

Op voorstel van de Vlaamse minister van Onderwijs, Jeugd, Gelijke Kansen en Brussel;

Na beraadslaging,

Besluit :

Artikel 1.

Aan de hierna vermelde instellingen voor het voltijds secundair onderwijs, die al dan niet behoren tot een scholengemeenschap wordt, in toepassing artikel 174 van de codex secundair onderwijs, toelating verleend om de programmatie te doen van :

A. Programmatie van structuuronderdelen van de eerste, tweede of derde graad :

1. Imeldainstituut Moutstraat 19 1000 Brussel SenSe : KMO-ondernemerschap TSO

2. Instituut Anneessens-Funck Groot Eiland 39 1000 Brussel SenSe : Contactologie en optometrie TSO

3. Instituut Anneessens-Funck Groot Eiland 39 1000 Brussel SenSe : Dentaaltechnieken en supra-technieken TSO

4. Sint-Guido-Instituut Dokter Jacobsstraat 67 1070 Anderlecht 2de graad : Bouw BSO

5. Sint-Guido-Instituut Dokter Jacobsstraat 67 1070 Anderlecht 2de graad : Bouwtechnieken TSO

6. Virgo Sapiensinstituut Schoolstraat 2 1840 Londerzeel 2de graad : Latijn ASO

7. Groenendaalcollege Gagelveldenstraat 71 2170 Merksem 3de graad : Grieks-Latijn ASO

8. Stella Marisinstituut Stella Marisstraat 2 2170 Merksem Se-n-Se : Hotelbeheer TSO

9. GO! Atheneum De Vesten Herentals Augustijnenlaan 32 2200 Herentals 3de graad : specialisatiejaar Verkoop en vertegenwoordiging BSO

10. GO! Technisch Atheneum De Beeltjens Westerlo Spikdorenveld 22 2260 Westerlo 3de graad : Humane wetenschappen ASO

11. Vrije Technische Scholen Zandstraat 101 2300 Turnhout 3de graad : specialisatiejaar Renovatie bouw BSO

12. Vrij Instituut voor Technisch Onderwijs Gravin Elisabethlaan 30 2320 Hoogstraten Se-n-Se : Industriële computertechnieken TSO

13. Vrij Instituut voor Technisch Onderwijs Gravin Elisabethlaan 30 2320 Hoogstraten Se-n-Se : Bouw constructie- en planningstechnieken TSO

14. VTI Spijker Gelmelstraat 62 2320 Hoogstraten 3de graad : specialisatiejaar Logistiek BSO

15. GO! Technisch Atheneum Mol Leenhofstraat 33 2400 Mol 3de graad : specialisatiejaar Bio-ecologische bouwafwerking BSO

16. GO! Technisch Atheneum Edegem Mgr. Cardijnlaan 1 2650 Edegem 3de graad : specialisatiejaar Auto-elektriciteit BSO

17. Technische Scholen Mechelen Jef Denynplein 1 2800 Mechelen Se-n-Se : Interactieve multimediatechnieken TSO

18. Atheneum Vaartland Eduard Anseelestraat z/n 2830 Willebroek 3de graad : specialisatiejaar Thuis- en bejaardenzorg/zorgkundige BSO

19. Sint-Ursula-Instituut 1 Bosstraat 9 2861 O.-L.-V.-Waver 2de graad : Grieks ASO

20. GO! Atheneum Schoten Emiel Blangenoisstraat 2 2900 Schoten 3de graad : specialisatiejaar Haarstilist BSO

21. GO! Atheneum Schoten Emiel Blangenoisstraat 2 2900 Schoten 3de graad : specialisatiejaar Interieurinrichting BSO

22. GO! Atheneum Schoten Emiel Blangenoisstraat 2 2900 Schoten 3de graad : specialisatiejaar Industriële elektriciteit BSO

23. Sint-Cordula-Instituut Wilgendaalstraat 7 2900 Schoten 2de graad : Grafische media TSO

24. Sint-Cordula-Instituut Wilgendaalstraat 7 2900 Schoten 2de graad : Drukken en voorbereiden BSO

25. GO! Technisch Atheneum Brasschaat Prins Kavellei 98 2930 Brasschaat 3de graad : Mechanisch onderhoud BSO

26. P.I.TO. Laageind 19 2940 Stabroek Se-n-Se : Chemische procestechnieken TSO

27. GO! Atheneum Leuven Redingenstraat 90 3000 Leuven 3de graad : specialisatiejaar Topsport-sportbegeleider BSO

28. De Wijnpers - Provinciaal onderwijs Leuven Mechelsevest 72 3000 Leuven Se-n-Se : Agro- en groenbeheer TSO

29. De Wijnpers - Provinciaal onderwijs Leuven Mechelsevest 72 3000 Leuven Se-n-Se : Grafische Vormgeving KSO

30. H. Hartinstituut Lyceum Naamsesteenweg 355 3001 Heverlee 2de graad : Grieks ASO

31. Don Bosco-instituut TSO/BSO Stationsstraat 89 3150 Haacht Se-n-Se : Productie- en procestechnologie TSO

32. VIA-1 Waaibergstraat 93 3300 Tienen 2de graad : Industriële wetenschappen TSO

33. GO! Techn. Atheneum Villers Vildersstraat 3 3500 Hasselt 3de graad : specialisatiejaar Kinderzorg BSO

34. Spectrumcollege Bovenbouw VTI Burg. Geyskensstraat 11 3580 Beringen 3de graad : specialisatiejaar Pijpfitten-lassen-monteren BSO

35. Regina Mundi Grotestraat 27 3600 Genk Eerste graad : beroepenveld : Elektriciteit

36. Technisch Instituut Sparrendal Bessemerstraat 443 3620 Lanaken 3de graad : specialisatiejaar Logistiek BSO

37. Viso Cor Mariae Kasteelstraat 43 9660 Brakel 3de graad : Informaticabeheer TSO

38. Harlindis en Relindis Technisch Instituut Sint-Jansberg B Sint-Jansberg 39 3680 Maaseik 3de graad : specialisatiejaar Verwarmingsinstallaties BSO

39. GO! Atheneum De Wingerd Leopoldlaan 45 3900 Overpelt 2de graad : Sociale en technische wetenschappen TSO

40. GO! Atheneum 1 Brugge Sint-Clarastraat 46 8000 Brugge 2de graad : Grieks-Latijn ASO

41. GO! Atheneum 3 Assebroek Daverlostraat 112 8310 Assebroek 2de graad : Latijn ASO

42. GO! Technisch Atheneum 2 Heule Guido Gezellelaan 10 8501 Heule 3de graad : specialisatiejaar Juwelencreatie BSO

43. GO! Technisch Atheneum 2 Heule Guido Gezellelaan 10 8501 Heule 3de graad : specialisatiejaar Meerkleurendruk en drukwerkveredeling BSO

44. GO! Technisch Atheneum 2 Heule Guido Gezellelaan 10 8501 Heule 3de graad : specialisatiejaar Industriële elektriciteit BSO

45. GO! Technisch Atheneum 2 Heule Guido Gezellelaan 10 8501 Heule 3de graad : specialisatiejaar Auto-elektriciteit BSO

46. Sint-Jan Berchmanscollege Kasteelstraat 12 8580 Avelgem 3de graad : specialisatiejaar Kantooradministratie en gegevensbeheer BSO

47. Sint-Jan Berchmansmiddenschool Kasteelstraat 12 8580 Avelgem Eerste graad : 1ste leerjaar B

48. Vrij Technisch Instituut Cardijnlaan 2 8600 Diksmuide 2de graad : Elektromechanica TSO

49. Vrij Technisch Instituut Cardijnlaan 2 8600 Diksmuide 2de graad : Elektrische installaties BSO

50. Margareta-Maria-Instituut TSO/BSO 1ste graad Handzamestraat 18 8610 Kortemark Eerste graad : basisoptie : Creatie en vormgeving

51. Margareta-Maria-Instituut TSO/BSO Handzamestraat 18 8610 Kortemark 2de graad : Creatie en mode TSO

52. VTI 2 Toekomststraat 75 8790 Waregem Se-n-Se : Productie en procestechnologie TSO

53. GO! Atheneum Roeselare Groenestraat 170 8800 Roeselare 3de graad : specialisatiejaar Industriële elektriciteit BSO

54. GO! Atheneum Roeselare Groenestraat 170 8800 Roeselare 3de graad : specialisatiejaar Decoratie en restauratie schilderwerk BSO

55. GO! Atheneum Roeselare Groenestraat 170 8800 Roeselare 3de graad : specialisatiejaar Haarstilist BSO

56. GO! Atheneum Roeselare Groenestraat 170 8800 Roeselare 3de graad : specialisatiejaar Publiciteit en illustratie BSO

57. V.T.I. Papebrugstraat 8A 8820 Torhout Se-n-Se : Productie en procestechnologie TSO

58. Sint-Janscollege 2 Burgermeester Bertenplein 32 8970 Poperinge Eerste graad : basisoptie Grieks-Latijn

59. GO! Lyceum Gent Kortrijksesteenweg 12 9000 Gent 2de graad : Verzorging - voeding BSO

60. Sec. Kunstinstituut Ottogracht 4 9000 Gent 3de lj 3de graad : Bijzondere vorming woordkunst-drama KSO

61. Sint-Lievenscollege Zilverenberg 1 9000 Gent 3de graad Grieks-Wiskunde ASO

62. Sint-Bavohumaniora Reep 4 9000 Gent 2de graad : Grieks ASO

63. GO! Atheneum Voskenslaan Gent Voskenslaan 60 9000 Gent 2de graad : Grieks-Latijn ASO

64. VISO Mariakerke Industrieweg 230 9030 Mariakerke Eerste graad : basisoptie : Artistieke vorming

65. EDUGO campus Glorieux Technisch Instituut Sint-Jozefstraat 7 9041 Oostakker SenSe : Productie en procestechnologie TSO

66. Don Bosco Technisch Instituut Kortrijksesteenweg 1025 9051 Sint-Denijs-Westrem SenSe : Bouw constructie -en planningstechnieken TSO

67. Don Bosco Technisch Instituut Kortrijksesteenweg 1025 9051 Sint-Denijs-Westrem SenSe : Hout constructie -en planningstechnieken TSO

68. GO! Middenschool Zelzate Onteigeningsstraat 41D 9060 Zelzate Eerste graad : basisoptie : Sociale en technische vorming

69. Vrije Technische Scholen Breedstraat 152 9100 Sint-Niklaas SenSe : Productie en procestechnologie TSO

70. GO! Atheneum Beveren-Waas Donkvijverstraat 30 9120 Beveren-Waas 3de graad : specialisatiejaar Bijzondere schrijnwerkconstructies BSO

71. GO! Atheneum Temse Theo De Deckerlaan 2 9140 Temse 3de graad : specialisatiejaar Pijpfitten-lassen-monteren BSO

72. GO! Technisch atheneum Dendermonde Begijnhoflaan 1 9200 Dendermonde 3e graad : specialisatiejaar Haarstilist BSO

73. GO! Technisch atheneum Dendermonde Begijnhoflaan 1 9200 Dendermonde 3e graad : specialisatiejaar Industriële elektriciteit BSO

74. GO! Technisch atheneum Dendermonde Begijnhoflaan 1 9200 Dendermonde 3e graad : specialisatiejaar Carrosserie- en spuitwerk BSO

75. Scheppersinstituut 1 Cooppallaan 128 9230 Wetteren Eerste graad : beroepenveld Bouw

76. Scheppersinstituut 1 Cooppallaan 128 9230 Wetteren Eerste graad : beroepenveld Hout

77. Scheppersinstituut Cooppallaan 128 9230 Wetteren 2e graad : hout BSO

78. Sint-Jozefscollege Pontstraat 7 9300 Aalst 2de graad : Grieks ASO

79. Sint-Augustinusinstituut Leopoldlaan 9 9300 Aalst SenSe : Leefgroepenwerking TSO

80. GO! Atheneum Geraardsbergen Papiermolenstraat 1039 9500 Geraardsbergen SenSe : Productie en procestechnologie TSO

81. GO! Atheneum Herzele De Tramzate 9 9550 Herzele 3de graad : specialisatiejaar kinderzorg BSO

82. GO! Atheneum Herzele De Tramzate 9 9550 Herzele 3de graad : specialisatiejaar wegenbouwmachnies BSO

B. Omvormingen :

83. Don Bosco Technisch Instituut Guldendallaan 90 1150 Sint-Pieters-Woluwe Eerste graad : beroepenveld Nijverheid Omvorming van : beroepenvelden Hout en Metaal

84. Don Bosco Technisch Instituut Lenniksesteenweg 2 1500 Halle derde graad : specialisatiejaar Interieurinrichting BSO studiegebied : Hout Omvorming van : derde graad specialisatiejaar Industriële houtbewerking BSO

85. SGN/Lyceum Deurne Waterbaan 159 2100 Deurne Eerste graad : beroepenveld Decoratie Omvorming van : beroepenveld Mode

86. H. Grafinstituut Patersstraat 26 2300 Turnhout derde graad : specialisatiejaar Modespecialisatie en trendstudie BSO studiegebied : Mode Omvorming van : derde graad specialisatiejaar Mode-Verkoop BSO

87. Atheneum Klein-Brabant Lindestraat 123bA 2880 Bornem derde graad : Handel TSO studiegebied : Handel Omvorming van : Informaticabeheer TSO

88. PISO Tienen Alexianenweg 2 3300 Tienen Eerste graad : beroepenveld Nijverheid Omvorming van : beroepenvelden Hout, Metaal en Elektriciteit

89. Sint-Martinusscholen 039313 Sint-Truidersteenweg 18 3540 Herk-de-Stad derde graad : Grieks-wiskunde ASO studiegebied : ASO Omvorming van : 3de graad Grieks-Latijn ASO

90. Sint-Martinusscholen 118315 Sint-Truidersteenweg 18 3540 Herk-de-Stad derde graad : specialisatiejaar Pijpfitten-lassen-monteren BSO studiegebied : Mechanica-elektriciteit Omvorming van : specialisatiejaar Fotolassen BSO

91. Spectrumcollege Middenschool OHVM Pastoor Frederickxstraat 9 3560Lummen Eerste graad : beroepenveld Decoratie Omvorming van : beroepenvelden Elektriciteit

92. Campus de helix 3 Rijksweg 357 3630 Maasmechelen Eerste graad : beroepenveld Nijverheid Omvorming van : beroepenvelden Hout en Metaal

93. Pius X - College Stationsstraat 125 3980 Tessenderlo Tweede graad : Handel TSO Studiegebied : Handel Omvorming van : tweede graad Handel- talen TSO

94. MS Drie Hofsteden Hugo Verriestlaan 155 8500 Kortrijk Eerste graad : beroepenveld Decoratie Omvorming van : beroepenveld Hout

95. GO! Middenschool Groenhove Jozef Duthoystraat 34 8790 Waregem Eerste graad : beroepenveld Haarzorg Omvorming van : beroepenveld Mode

96. GO! Lyceum Gent Kortrijksesteenweg 12 9000 Gent 2de graad : Verkoop BSO studiegebied : Handel Omvorming van : 2de graad Kantoor BSO

97. Inst. OLV Onbevlekt Ontvangen Nieuwstraat 75 9100 Sint-Niklaas Eerste graad : beroepenveld Verzorging-voeding Omvorming van : beroepenveld Mode

98. GTI Beveren Europalaan 1 9120 Beveren derde graad : Industriële ICT TSO studiegebied : Mechanica-elektriciteit Omvorming van : 3de graad Elektriciteit-elektronica TSO

99. VHTI - 1e graad Prudens Van Duysestraat 11 9200 Dendermonde Eerste graad : beroepenveld Decoratie Omvorming van : beroepenveld Mode

100. PTI Hamme Schoolstraat 8 9220 Hamme Derde graad : specialisatiejaar Interieurinrichting BSO Studiegebied : Hout Omvorming van : derde graad specialisatiejaar Industriële houtbewerking BSO

101. GO! Middenschool Ledebaan-Welvaart Ledebaan 101 9300 Aalst Eerste graad : beroepenveld Nijverheid Omvorming van : beroepenvelden Hout en Metaal

102. Technisch Instituut Sint-Jozef Kleine Karmelietenstraat 3 9500 Geraardsbergen Derde graad : specialisatiejaar Auto-elektriciteit BSO Studiegebied : Auto Omvorming van : derde graad specialisatiejaar Diesel -en LPG-motoren BSO

103. GO! Atheneum Erasmus Deinze Volhardingslaan 11 9800 Deinze Eerste graad : beroepenveld Decoratie Omvorming van : beroepenveld Metaal

C. Overhevelingen :

104. Instituut van de Voorzienigheid Wolstraat 27 2200 Herentals studiegebied Toerisme naar Francesco Paviljoen, 2200 Herentals (30213)

105. KTA 1 Leopold III-laan 1 8400 Oostende studiegebied Mechanica-Elektriciteit naar Atlas Atheneum, Gistel (42283)

106. KTA 1 Leopold III-laan 1 8400 Oostende studiegebied Voeding naar KTA 2 Ensorinstituut, Oostende (35139)

107. KTA 2 Ensorinstituut Generaal Jungbluthlaan 4 8400 Oostende Vestigingsplaats Bredene naar KTA 3 Vesaliusinstituut Oostende (42622)

Art. 2.

Aan de hierna vermelde centra voor deeltijds onderwijs wordt, in toepassing van artikel 20 van het decreet van 10 juli 2008 houdende het stelsel van leren en werken in de Vlaamse Gemeenschap, toelating verleend om de programmatie te doen van volgende opleidingen :

1. CDO Instituut Anneessens-Funck Groot Eiland 39 1000 Brussel Verhuizer-drager

2. CDO Instituut Anneessens-Funck Groot Eiland 39 1000 Brussel Verhuizer-inpakker

3. CDO Emanuel Hiel Ch. Gilisquetlaan 34 1030 Schaarbeek Verhuizer-drager

4. CDO Emanuel Hiel Ch. Gilisquetlaan 34 1030 Schaarbeek Verhuizer-inpakker

5. CDO Don Bosco Techn. Inst. Guldendallaan 90 1150 Sint-Pieters-Woluwe Hovenier-aanleg

6. CDO Don Bosco Techn. Inst. Guldendallaan 90 1150 Sint-Pieters-Woluwe Hovenier-onderhoud

7. CDO Noord Bredastraat 35 2060 Antwerpen Verhuizer-drager 8. CDO Noord Bredastraat 35 2060 Antwerpen Verhuizer-inpakker

9. CDO Kogeka Technische Schoolstraat 52 2440 Geel Hovenier

10. CDO Kogeka Technische Schoolstraat 52 2440 Geel Hovenier-aanleg

11. CDO Kogeka Technische Schoolstraat 52 2440 Geel Hovenier-onderhoud

12. CDO Don Bosco Salesianenlaan 1 2660 Hoboken Polyvalent onderhoudswerker gebouwen

13. CDO Don Bosco Salesianenlaan 1 2660 Hoboken Polyvalent touwtechnieker

14. CDO Spectrumcollege Bovenbouw VTI Burgemeester Geyskensstraat 11 3580 Beringen Operator in de strijk- en persafdeling

15. CDO Technisch Instituut Sint-Lodewijk Halmstraat 6A 3600 Genk Hovenier

16. CDO Technisch Instituut Sint-Lodewijk Halmstraat 6A 3600 Genk Medewerker bloemenzaak en tuincentrum

17. CDO De Rotonde Holstraat 66 9000 Gent Residentieel elektrotechnisch installateur

18. CDO De Rotonde Holstraat 66 9000 Gent Verzorgende/zorgkundige

19. CDO De Rotonde Holstraat 66 9000 Gent Logistiek helper in de zorginstellingen

20. CDO De Rotonde Holstraat 66 9000 Gent Logistiek assistent in de ziekenhuizen

21. CDO VTI Sint-Lucas Gelukstede 2 9700 Oudenaarde Logistiek helper in de zorginstellingen

Art. 3.

§ 1. Een aantal van de in artikel 1 opgesomde programmaties zijn gekoppeld aan een bijkomende voorwaarde. Enkel indien deze bijkomende voorwaarde wordt vervuld kan de betrokken school programmeren.

§ 2. Voor de nrs. 14 en 36 geldt dat de betrokken school moet toetreden tot het convenant logistiek.

§ 3. Voor nr. 50 geldt dat hetzelfde structuuronderdeel wordt afgebouwd in de Middenschool Sint-Rembert 2, te Torhout.

§ 4. Voor nr. 51 geldt dat hetzelfde structuuronderdeel wordt afgebouwd in het Technisch Instituut Sint-Vincentius te Torhout.

Art. 4.

De Vlaamse minister, bevoegd voor onderwijs is belast met de uitvoering van dit besluit.