Besluit van de Vlaamse Regering houdende de goedkeuring van programmaties van type 9 in het buitengewoon basisonderwijs en in het buitengewoon secundair onderwijs

  • goedkeuringsdatum
    06 februari 2015
  • publicatiedatum
    B.S.02/04/2015
  • datum laatste wijziging
    01/09/2015

De Vlaamse Regering,

Gelet op het decreet basisonderwijs van 25 februari 1997, artikel 101, gewijzigd bij het decreet van 21 maart 2014 en artikel 111, vervangen bij het decreet van 22 juni 2007 en gewijzigd bij het decreet van 21 maart 2014;

Gelet op de Codex Secundair Onderwijs van 17 december 2010, bekrachtigd bij het decreet van 27 mei 2011, artikel 286 en artikel 289, gewijzigd bij het decreet van 21 maart 2014, en artikel 290/1, ingevoegd bij het decreet van 21 maart 2014;

Gelet op het besluit van de Vlaamse Regering van 23 mei 2014 tot uitvoering van het decreet van 21 maart 2014 betreffende maatregelen voor leerlingen met specifieke onderwijsbehoeften wat betreft programmatieaanvragen en tot wijziging van het besluit van de Vlaamse Regering van 17 juni 1997 betreffende de programmatie-, rationalisatie- en behoudsnormen in het buitengewoon basisonderwijs, artikel 1 tot en met 9, artikel 13 tot en met 16 en artikel 19;

Gelet op het advies van het Agentschap voor Onderwijsdiensten, gegeven op 31 oktober 2014 en 20 januari 2015;

Gelet op het advies van de Onderwijsinspectie, gegeven op 30 oktober 2014 en 11 januari 2015;

Gelet op het advies van de Vlaamse Onderwijsraad, gegeven op 24 oktober 2014 en 15 januari 2015;

Gelet op het advies van de Inspectie van Financiën, gegeven op 29 januari 2015;

Op voorstel van de Vlaamse minister van Onderwijs;

Na beraadslaging,

Besluit :

Artikel 1.

Met toepassing van artikel 101 en 111 van het decreet basisonderwijs van 25 februari 1997 wordt aan de volgende instellingen voor het buitengewoon basisonderwijs toelating verleend om type 9 op te richten :

1° GO! BSBO Wilgenduin (3335), Vogelenzangstraat 115, 2920 Kalmthout;

2° GO! MPI Zonnebos (3343), Moerstraat 50_1, 2970 's-Gravenwezel;

3° GO! MPI De Mast (3368), Pater Damiaanstraat 10, 2460 Kasterlee;

4° GO! BSBO Groenlaar (3384), Predikherenhoevestraat 31, 2840 Reet;

5° GO! MPI Zonneken (3392), Eekhoornstraat 1, 9100 Sint-Niklaas;

6° GO! BSBO Woudlucht (3401), Prosperdreef 3, 3001 Heverlee;

7° GO! BSBO De Bloesem (3426), Halmaalweg 31, 3800 Sint-Truiden;

8° GO! MPI De Luchtballon (3442), Richter 25, 3600 Genk;

9° GO! LSBO Mikado (3459), Bosweg 71, 3630 Maasmechelen;

10° GO! MPI De Dageraad (3467), Tapstraat 12, 3720 Kortessem;

11° GO! MPI Zonneweelde (3475), Speelpleinstraat 75, 3920 Lommel;

12° GO! MPI Westhoek (3491), Pylyserlaan 132, 8670 Koksijde;

13° GO! MPI De Kaproenen (3509), Kaproenenhof 32, 8200 Sint-Michiels;

14° GO! MPI De Vloedlijn (3525), Maurits Sabbestraat 2, 8400 Oostende;

15° GO! MPI Pottelberg (3558), Pottelberg 5, 8500 Kortrijk;

16° GO! BSBO De Vlier (3566), Guido Gezellestraat 91, 8940 Wervik;

17° GO! MPI Rumbeke (3574), Bornstraat 52, 8800 Rumbeke;

18° GO! BSBO Klim Op (3608), Krommestraat 7, 9160 Lokeren;

19° GO! BSBO De Brug (3624), Koebrugstraat 7, 9420 Erpe;

20° GO! BSBO De Drempel (3632), Schillebeekstraat 20_A, 9500 Geraardsbergen;

21° GBSBO Kasterlinden (25271), Dilbeekstraat 1, 1082 Sint-Agatha-Berchem;

22° Vrije Basisschool voor Buitengewoon Onderwijs (25288), Georges Henrilaan 278, 1200 Sint-Lambrechts-Woluwe;

23° VLSBO Sint-Franciscus (25346), Luitenant Jacopsstraat 41, 1750 Lennik;

24° VLSBO Levenslust (25353), Scheestraat 74, 1750 Lennik;

25° GLSBO MOZA-IK (25429), Heiveld 17, 1745 Opwijk;

26° VLSBO Parcivalschool (25452), Lamorinièrestraat 75, 2018 Antwerpen 1;

27° VLSBO KOCA Basisonderwijs (25461), Rudolfstraat 40, 2018 Antwerpen 1;

28° VBSBO KOCA Basisonderwijs (25494), Solvynsstraat 75, 2018 Antwerpen 1;

29° GLSBO De Leerexpert (25511), August Leyweg 10, 2020 Antwerpen 2;

30° GLSBO De Leerexpert (25569), Jozef Van Poppelstraat 6, 2100 Deurne;

31° VBSBO De Mostheuvel (25577), Mostheuvellaan 27, 2390 Malle;

32° Vrije Lagere School voor Buitengewoon Onderwijs (25593), Bethaniënlei 5, 2960 Sint-Job-in-`t-Goor;

33° VBSBO Remi Quadens (25627), Miksebaan 264, 2930 Brasschaat;

34° VBSBO Berkenbeek 2/A (25635), Nieuwmoerse Steenweg 113_B, 2990 Wuustwezel;

35° VBSBO Dennenhof (25651), De Rentfort 9, 2970 Schilde;

36° VBSBO De Brem (25718), Oude Arendonkse Baan 36, 2360 Oud-Turnhout;

37° VBSBO Oosterlo (25734), Eindhoutseweg 25, 2440 Geel;

38° GBSBO SAIO (25742), De Billemontstraat 77, 2440 Geel;

39° VBSBO De Regenboog (25759), Oude Bevelsesteenweg 99, 2560 Kessel;

40° VLSBO School de Merode (25791), Frans Van Hombeeckplein 17, 2600 Berchem;

41° VBSBO De Wissel (25817), Schuttershofweg 1, 2870 Puurs;

42° VLSBO Berkenboom (25825), Kalkstraat 30, 9100 Sint-Niklaas;

43° GO! BSBO Den Anker (25874), Sint-Janstraat 4, 2800 Mechelen;

44° VLSBO Den 8-vlinder (25882), Nekkerspoelstraat 391, 2800 Mechelen;

45° GLSBO Parkschool (25916), Geldenaaksebaan 18, 3001 Heverlee;

46° VBSBO Ten Desselaer (25932), Klein Park 6, 3360 Lovenjoel;

47° VBSBO Instituut Mevrouw Govaerts (25957), Kastanjedreef 12, 2220 Heist-op-den-Berg;

48° VLSBO Damiaanschool (25965), Baalsebaan 10, 3120 Tremelo;

49° VLSBO Tongelsbos (25973), Bosstraat 2, 2260 Westerlo;

50° GBSBO Elzenhof (25981), Nieuwland 1, 3200 Aarschot;

51° VLSBO SLO Mariadal (26039), Klein Overlaar 3, 3320 Hoegaarden;

52° VBSBO De Berk (26054), Kloosterbeekstraat 7, 3500 Hasselt;

53° VBSBO KIDS (26062), Borggravevijverstraat 9, 3500 Hasselt;

54° VBSBO Buidtelberg (26088), Wildrozenstraat 17, 3530 Houthalen-Helchteren;

55° VBSBO St.Elisabethschool voor BuBaO (26096), Steenovenstraat 20_A, 3990 Peer;

56° VLSBO Speciale Basisschool Pallieter (26104), Haspershovenstraat 28, 3900 Overpelt;

57° VBSBO Sint-Martinusschool (26112), Emiel Van Dorenlaan 145, 3600 Genk;

58° VLSBO Mozaïek-Plus (26153), Parklaan 3, 3630 Maasmechelen;

59° VBSBO De Wikke (26179), Capucienenstraat 23, 3680 Maaseik;

60° VLSBO Klimopschool (26195), Kanjelstraat 1, 3700 Tongeren;

61° VBSBO Klavertje 3 (26211), Schureveld 9, 3740 Bilzen;

62° VLSBO Sint-Jan Berchmansschool (26237), Schepen Dejonghstraat 55, 3800 Sint-Truiden;

63° VLSBO Eymardschool (26252), Oude Diestersebaan 5, 3920 Lommel;

64° VLSBO De Blinker (26278), St.-Ferdinandstraat 1, 3560 Lummen;

65° VBSBO De Brug (26294), Maasheide 17, 3580 Beringen;

66° VLSBO De Regenboog (26302), Stationsstraat 5, 3980 Tessenderlo;

67° VBSBO Spermalie (26311), Snaggaardstraat 9, 8000 Brugge;

68° VLSBO De Torretjes (26336), Bruggestraat 23, 8820 Torhout;

69° VLSBO Klimop (26351), Pluimstraat 22, 8600 Diksmuide;

70° VBSBO Het Anker (26377), Beisbroekdreef 12, 8200 Sint-Andries;

71° VLSBO Regenboog (26427), Belhuttebaan 24_A, 8680 Koekelare;

72° VBSBO Heilig Hartschool (26476), Clivialaan 9, 8400 Oostende;

73° VLSBO 't Brugje (26575), Lindendreef 16, 8630 Veurne;

74° VBSBO Bemok (26583), Walle 115, 8500 Kortrijk;

75° GBSBO De Klim-Op (26625), Theophiel Toyeplein 9, 8550 Zwevegem;

76° VLSBO Blijdhove (26641), Guido Gezellelaan 106, 8930 Menen;

77° VLSBO Zonneburcht (26691), Sint-Jozefsstraat 3, 8790 Waregem;

78° VBSBO Sint-Idesbald (26708), De Zilten 52, 8800 Roeselare;

79° VBSBO Het Vlot (26765), Sint-Elisabethstraat 6, 8900 Ieper;

80° VLSBO Salvator (26823), Meerhoutstraat 55, 9041 Oostakker;

81° VLSBO Sint-Jozef (26856), Ebergiste De Deynestraat 1, 9000 Gent;

82° VBSBO Sint-Lievenspoort (26864), Sint-Lievenspoortstraat 129, 9000 Gent;

83° Gemeentelijke Basisschool voor Buitengewoon Onderwijs (26922), Bevelandstraat 22, 9000 Gent;

84° VBSBO De Vinderij 1 (26955), Bleekmeersstraat 17_A, 9160 Lokeren;

85° VLSBO De Zonnewijzer (26963), Kouterstraat 108, 9240 Zele;

86° Vrije Basisschool voor Buitengewoon Onderwijs (27003), Jules Destréelaan 67, 9050 Gentbrugge;

87° VBSBO Het Laar (27037), Zuidlaan 34, 9200 Dendermonde;

88° PLSBO Claevervelt (27052), Klaverveld 6, 9255 Buggenhout;

89° Vrije Lagere School voor Buitengewoon Onderwijs (27136), Kouter 93, 9800 Deinze;

90° GO! BSBO De Balderschool (110726), Doelstraat 36_A1, 2590 Berlaar;

91° PLSBO De Zonnewijzer (116079), Gentsesteenweg 82, 9900 Eeklo;

92° GO! BSBO Kuringen (117432), Larestraat 15, 3511 Kuringen;

93° GLSBO Sancta Maria (118539), Nieuwstraat 3_B, 8540 Deerlijk;

94° VLSBO Lamdeni (125617), Isabellalei 69, 2018 Antwerpen 1;

95° GBSBO De Schrieken (128579), Antwerpseweg 48_1, 2340 Beerse;

96° GO! BSBO De Veerboot (128645), Pontstraat 45, 9800 Deinze.

Art. 2.

Met toepassing van artikel 286, 289 en 290/1 van de Codex Secundair Onderwijs van 17 december 2010, wordt aan de volgende instellingen voor het buitengewoon secundair onderwijs toelating verleend om type 9 te programmeren :

1° SBSO Zonnebos (27201), Moerstraat 50, 2930 Brasschaat, in opleidingsvormen 2, 3 en 4;

2° SBSO De Mast Kasterlee (27219), Kempenstraat 32, 2460 Kasterlee, in opleidingsvormen 1 en 2;

3° SBSO Groenlaar (27227), Predikherenhoevestraat 31, 2840 Rumst, in opleidingsvormen 1, 2 en 3;

4° GO! School voor buitengewoon secundair onderwijs Baken (27235), Bellestraat 89, 9100 Sint-Niklaas, in opleidingsvormen 1, 2 en 4;

5° GO! Instituut voor buitengewoon secundair onderwijs Woudlucht (27243), Prosperdreef 3, 3001 Heverlee, in opleidingsvormen 1, 2, 3 en 4;

6° GO! School voor buitengewoon secundair onderwijs De Richter (27251), Richter 27, 3600 Genk, in opleidingsvormen 1, 2 en 3;

7° GO! School voor buitengewoon secundair onderwijs De Dageraad (27268), Tapstraat 12, 3720 Kortessem, in opleidingsvormen 1, 2 en 3;

8° GO! School voor buitengewoon secundair onderwijs Zonneweelde Lommel (27276), Speelpleinstraat 77, 3920 Lommel, in opleidingsvormen 1, 2 en 3;

9° GO! School voor buitengewoon secundair onderwijs De Varens (27284), Nieuwe St.-Annadreef 27, 8200 Brugge, in opleidingsvormen 2 en 3;

10° GO! School voor buitengewoon secundair onderwijs Ter Bruyninge (27301), Bruyningstraat 52, 8510 Kortrijk, in opleidingsvormen 1, 2 en 3;

11° GO! School voor buitengewoon secundair onderwijs Sterrebos (27318), Bornstraat 52, 8800 Roeselare, in opleidingsvormen 3 en 4;

12° GO! School voor buitengewoon secundair onderwijs Reynaertschool (27326), Christiaan Van der Heydenlaan 24, 9000 Gent, in opleidingsvorm 4;

13° GO! Instituut voor buitengewoon secundair onderwijs De Horizon (27342), Molendreef 57, 9300 Aalst, in opleidingsvormen 1, 2, 3 en 4;

14° Kasterlinden Buitengewoon Secundair Onderwijs (27383), Dilbeekstraat 1, 1082 Sint-Agatha-Berchem, in opleidingsvormen 2 en 3;

15° Koninklijk Instituut Woluwe - Buitengewoon Secundair Onderwijs (27391), Georges Henrilaan 278, 1200 Sint-Lambrechts-Woluwe, in opleidingsvorm 4;

16° BUSO Maria Assumpta (27441), Heiveld 15, 1745 Opwijk, in opleidingsvorm 3;

17° VZW Parcivalschool (27474), Steinerschool voor buitengewoon onderwijs, Lamorinièrestraat 77, 2018 Antwerpen, in opleidingsvormen 1 en 3;

18° Buitengewoon Onderwijs Speciale Beroepsschool (27482), Van Schoonbekestraat 131, 2018 Antwerpen, in opleidingsvormen 1, 3 en 4;

19° Sint-Jozefinstituut Buitengewoon Secundair Onderwijs (27541), Galjoenstraat 2, 2030 Antwerpen, in opleidingsvorm 4;

20° SIBSO Ertbrugge/De Leerexpert (27565), Schotensesteenweg 252, 2100 Antwerpen, in opleidingsvormen 2 en 3;

21° Vrije Gesubsidieerde BUSO-school Kristus-Koning (27581), Bethaniënlei 5, 2960 Brecht, in opleidingsvormen 3 en 4;

22° Buitengewoon secundair onderwijs Berkenbeek (27607), Nieuwmoerse Steenweg 113_C, 2990 Wuustwezel, in opleidingsvormen 1, 2 en 3;

23° Gemeentelijke School Buitengewoon Secundair Onderwijs Galbergen (27631), Don Boscostraat 37, 2400 Mol, in opleidingsvorm 3;

24° Buitengewoon secundair onderwijs Sint-Mariadal (27649), Eindhoutseweg 25, 2440 Geel, in opleidingsvormen 1 en 2;

25° Gesubsidieerde vrije school voor Buitengewoon Secundair Onderwijs De Regenboog (27656), Kapelstraat 33, 2500 Lier, in opleidingsvormen 1 en 3;

26° Buitengewoon Secundair Onderwijs Sint-Jan Berchmansinstituut (27664), Hof-ten-Berglaan 8, 2870 Puurs, in opleidingsvorm 3;

27° Buitengewoon Secundair Onderwijs VTS 3 (27681), Breedstraat 104, 9100 Sint-Niklaas, in opleidingsvormen 3 en 4;

28° Vrije Gesubsidieerde School Buitengewoon Secundair Onderwijs Sint-Janshof (27706), Nekkerspoelstraat 358, 2800 Mechelen, in opleidingsvormen 1, 2 en 3;

29° Buitengewoon Secundair Onderwijs Ter Bank (27731), Tervuursesteenweg 295, 3001 Leuven, in opleidingsvormen 1 en 2;

30° BUSO Tongelsbos (27763), Bosstraat 2, 2260 Westerlo, in opleidingsvormen 3 en 4;

31° Stedelijke School Buitengewoon Secundair Onderwijs De Brug (27771), Amerstraat 3, 3200 Aarschot, in opleidingsvorm 3;

32° BUSO KIDS (27821), Borggravevijverstraat 9, 3500 Hasselt, in opleidingsvormen 1, 3 en 4;

33° Buitengewoon Secundair Onderwijs Sint-Elisabeth (27839), Steenovenstraat 20, 3990 Peer, in opleidingsvormen 1, 2, 3 en 4;

34° Buitengewoon Secundair Onderwijs Sint-Jozef (27847), Dorpsstraat 91, 3900 Overpelt, in opleidingsvorm 3;

35° Intercommunale School voor Buitengewoon Secundair Onderwijs De Wissel (27854), Arbeidsstraat 66, 3600 Genk, in opleidingsvormen 2 en 3;

36° Gemeentelijke school voor Buitengewoon Secundair Onderwijs (27871), Rijksweg 454, 3650 Dilsen-Stokkem, in opleidingsvorm 3;

37° Buitengewoon Secundair Onderwijs De Garve (27888), Langs de Graaf 11, 3650 Dilsen-Stokkem, in opleidingsvormen 1 en 2;

38° SBSO GO Sibbo (27912), Corversstraat 33, 3700 Tongeren, in opleidingsvormen 3 en 4;

39° Provinciaal Instituut Lommel Individueel onderwijs Buitengewoon secundair onderwijs (27938), Duinenstraat 1, 3920 Lommel, in opleidingsvormen 3 en 4;

40° Buitengewoon Secundair Onderwijs Sint-Ferdinand (27946), St.-Ferdinandstraat 1, 3560 Lummen, in opleidingsvormen 3 en 4;

41° BUSO Sint-Barbara (27961), Mijnschoolstraat 63, 3580 Beringen, in opleidingsvormen 2 en 3;

42° BUSO Huize Tordale (28019), Bruggestraat 39, 8820 Torhout, in opleidingsvormen 1 en 2;

43° Vrije School ter Strepe (28051), Westendelaan 39, 8430 Middelkerke, in opleidingsvorm 3;

44° BUSO De Rozenkrans (28076), Albert I laan 54, 8670 Koksijde, in opleidingsvormen 1, 2 en 3;

45° Buitengewoon Secundair Onderwijs Sint-Idesbald (28118), De Zilten 52, 8800 Roeselare, in opleidingsvormen 1 en 3;

46° Vrije school voor buitengewoon secundair onderwijs De Ast (28159), Boeschepestraat 46, 8970 Poperinge, in opleidingsvorm 3;

47° Buitengewoon Secundair Onderwijs Sint-Juliaan: School aan de waterkant (28175), Stropkaai 38, 9000 Gent, in opleidingsvormen 1 en 2;

48° IVIO Binnenhof Instituut voor Buitengewoon Secundair Onderwijs (28183), Peperstraat 27, 9000 Gent, in opleidingsvormen 1, 2, 3 en 4;

49° Instituut Bert Carlier (28191), Oudenaardsesteenweg 74, 9000 Gent, in opleidingsvormen 1, 2, 3 en 4;

50° Buitengewoon Secundair Onderwijs Sint-Jozef (28209), Ebergiste De Deynestraat 1, 9000 Gent, in opleidingsvorm 3;

51° De Karwij (28217), Durmelaan 118, 9160 Lokeren, in opleidingsvormen 3 en 4;

52° Buitengewoon Secundair Onderwijs Sint-Gregorius (28241), Jules Destréelaan 67, 9050 Gent, in opleidingsvormen 1, 2, 3 en 4;

53° Provinciale School voor Buitengewoon Secundair Onderwijs - Spectrum (28282), Platteput 4, 9255 Buggenhout, in opleidingsvorm 3;

54° Provinciaal Instituut Heynsdaele BUSO (28291), Eisdale 1, 9600 Ronse, in opleidingsvorm 4;

55° Buitengewoon Secundair Onderwijs Leieland (28341), Leihoekstraat 7_B, 9870 Zulte, in opleidingsvorm 3;

56° GO! School voor Buitengewoon Secundair Onderwijs Zonnegroen (46417), Sint-Truidensesteenweg 44, 3440 Zoutleeuw, in opleidingsvormen 1 en 3;

57° BUSO Secundair school Spermalie (61085), Potterierei 46, 8000 Brugge, in opleidingsvormen 1, 2 en 4;

58° BUSO De Regenboog (109942), Naamsesteenweg 167, 3800 Sint-Truiden, in opleidingsvormen 2 en 3;

59° Vrije Gesubsidieerde BUSO-school De Ark (111278), Manchesterlaan 50, 2030 Antwerpen, in opleidingsvormen 1 en 2;

60° Buitengewoon Secundair Onderwijs De Kouter (112789), Beekstraat 101, 8500 Kortrijk, in opleidingsvormen 2 en 3;

61° Vrij Instituut voor Buitengewoon Onderwijs De Ring (125914), Noord-Brabantlaan 79, 2300 Turnhout, in opleidingsvormen 2 en 3;

62° GO! School voor Buitengewoon Secundair Onderwijs Egmont & Hoorn (126383), Broeckstraat 37, 9890 Gavere, in opleidingsvorm 4;

63° GO! Secundair school voor buitengewoon onderwijs De Mast Merksplas (128967), Kleiryt 5, 2330 Merksplas, in opleidingsvormen 1 en 4;

64° Vrij Instituut voor Buitengewoon Secundair Onderwijs Het Kasteelpark (128975), Steenweg op Mol 154, 2360 Oud-Turnhout, in opleidingsvormen 1 en 4;

65° Buitengewoon Secundair Onderwijs Ter Engelen (27896), Capucienenstraat 23, 3680 Maaseik, in opleidingsvorm 3;

66° Buitengewoon Secundair Onderwijs (VIBSO) (28101), Toekomststraat 75, 8790 Waregem, in opleidingsvorm 3;

67° BUSO Onze Jeugd (28126), Iepersestraat 245, 8800 Roeselare, in opleidingsvorm 4;

68° GO! School voor Buitengewoon Secundair Onderwijs Ter Zee (27292), Maurits Sabbestraat 8, 8400 Oostende, in opleidingsvormen 1, 2, 3 en 4;

69° Vijverhoflaan (nieuwe school), 8200 Brugge, in opleidingsvorm 4;

70° Don Bosco Groenveld (nieuwe school), 3001 Leuven, in opleidingsvorm 4.

Art. 3.

Dit besluit treedt in werking op 1 september 2015.

Art. 4.

De Vlaamse minister, bevoegd voor het onderwijs, is belast met de uitvoering van dit besluit.